Jak proběhne návrat Starlineru na zem?
NASA a Boeing aktualizují letový test posádky Starlineru při návratu ze stanice
Týmy NASA a Boeingu nyní plánují odpojení kosmické lodi Starliner od Mezinárodní vesmírné stanice nejdříve na úterý 25. června ve 22:10 EDT. Pro primární možnost odpojení by astronauti NASA Butch Wilmore a Suni Williamsová, první posádka, která poletí na palubě Starlineru, měli přistát ve středu 26. června kolem 4:51 v kosmodromu White Sands v Novém Mexiku.
Týmy mise podporující testování letů posádek Boeingu v NASA pokračují v prověřování dat z dokončených testovacích cílů Starlineru.
Během úterní telekonference pro média hovořil Steve Stich, manažer programu komerční posádky NASA, o letovém testu a nadcházejících plánech návratu. Ke Stichovi se připojili Dana Weigelová, manažerka programu Mezinárodní vesmírné stanice NASA, Mike Lammers, letový ředitel Johnsonova vesmírného střediska NASA v Houstonu, a Mark Nappi, viceprezident a manažer programu komerčních posádek společnosti Boeing.
Po odpoutání a zážehu na oběžné dráze se Starliner spustí na padácích a přistane v pouštním areálu White Sands. Airbagy připevněné ke spodní části Starlineru zmírní dopad kosmické lodi. Přistání bude prvním přistáním amerického modulu s astronauty na palubě. Tým specialistů NASA a Boeingu vyzvedne posádku brzy po přistání.
Wilmore a Williamsová připojili 6. června kosmickou loď Starliner k přednímu portu vesmírné stanice a od té doby testují systémy kosmické lodi a plní úkoly na palubě orbitální laboratoře.
zdroj: Boeing














Komentáře jsou uzavřeny.