Přípravy na návrat Starlineru v plném proudu
Cvičí se, připravuje, kontroluje, doplňuje a kontroluje - tým Starlineru postupuje podle kontrolních seznamů, aby byl připraven na návrat, až bude vybrán termín
V úterý strávili nácvikem odpojení během integrované simulace s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Týmy obsadily své konzoly v řídicím středisku mise v Houstonu a v řídicím středisku mise (BMCC) společnosti Boeing v Kennedyho vesmírném středisku. Velitel Butch Wilmore a pilot Suni Williamsová sledovali „simulaci“ z vesmíru. Členové posádky Starlineru-1 velitel Scott Tingle a pilot Mike Fincke se zúčastnili nácviku ze simulátoru mise společnosti Boeing, zatímco astronaut Kanadské kosmické agentury Josh Kutryk byl na konzole v Houstonu.
V neděli pracovaly týmy Starlineru a NASA společně v laboratoři ASIL (Avionics and Software Integration Lab) společnosti Boeing na vývoji, testování a poskytování aktualizovaných datových parametrů pro případné návraty v průběhu srpna. To zahrnovalo i načtení dat o množství pohonu (Propulsion Quantity Mission Data Load) pro aktualizaci množství paliva na palubě Calypsa. Posádka také v pondělí vstoupila do své kosmické lodi, aby doplnila vodu do jejích systémů a zkontrolovala tlak ve skafandrech. Ke standardní operaci před odletem posádky patří také vnější kontrola Starlineru. Tento úkol posádka splnila pomocí ramene Canadarm vně vesmírné stanice.
Zdroj: Boeing














Komentáře jsou uzavřeny.